[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=F51j1TILsok]
Η γερμανική φρεγάτα Sachsen F219 (εδώ) κλάσης F124 (μια ιδιαίτερα ικανή κλάση στον πρωτεύοντα ρόλο αντιαεροπορικής άμυνας περιοχής, αντίστοιχη της ισπανικής Alvaro de Bazan και της ολλανδικής De Zeven Provincien με τις οποίες μοιράζεται κοινή σχεδιαστική βάση) μέρος της SNMG2 (Standing NATO Maritime Group 2), δια χειρός AegeanHawk.
Παλιές αγάπες, όνειρα μείναν, χαθήκαν στα χιόνια(σ.σ.μνημόνια) ουτέ fremm δεν γίναν(ευτυχώς) ……….
Πάντως τα βλέπουμε στο Αιγαίο όλα αυτά. Και τσάμπα ….
Φάτε μάτια ψάρια …….
Να προσθέσουμε ότι διακρίνεται ένα Χριστουγεννιάτικο δέντρο στο flight deck.
Χριστούγεννα στο Αιγαίο!